ZŁOTA KOLEKCJA JAN PAWEŁ II - Jestem z Wami

  • Dodaj recenzję:
  • Dostępność:  ( szt.)
  • 25,83 zł 19,99 zł
Złota Kolekcja - Jan Paweł II "Jestem z Wami"

Rok produkcji: 1997 - 2005

Rok wydania: 2006

Producent: TVP S.A.

Czas trwania: 161 minut, Liczba nośników: 1, Obraz: PAL, kolor, Format obrazu: 4:3, Dźwięk: mono,

Materiał filmowy zawiera fragmenty pielgrzymek Ojca Świętego do Polski w 1979 i 1991 roku, krajów Ameryki Południowej i Afryki, wspomnienia osób duchownych i świeckich, które towarzyszyły Janowi Pawłowi II i spotykały się z papieżem w czasie Jego pontyfikatu, także fragmenty uroczystości pogrzebowych, które odbyły się 8 kwietnia 2005 roku w Watykanie.

„Jestem synem narodu, który przetrwał najstraszliwsze doświadczenia dziejów (...), pozostał przy życiu, zachował tożsamość, suwerenność jako naród w oparciu o własną kulturę”.

Jan Paweł II, 1980 Materiał filmowy zawiera fragmenty pielgrzymek Ojca Świętego do Polski w 1979 i 1991 roku, krajów Ameryki Południowej i Afryki, wspomnienia osób duchownych i świeckich, które towarzyszyły Janowi Pawłowi II i spotykały się z papieżem w czasie Jego pontyfikatu, także fragmenty uroczystości pogrzebowych, które odbyły się 8 kwietnia 2005 roku w Watykanie. Jan Paweł II zwraca się do Polaków słowami, które powracają do nas. „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi... tej ziemi”. Mówi o głębokim przywiązaniu do Ojczyzny, więzi z Polakami, korzeniach, z których wyrasta, tak jak Jego rodacy. Jakie znaczenie dla Polski i Polaków miał wybór Karola Wojtyły na papieża i czym były dla Polaków i innych narodów spotkania z Nim? Jaką wagę dla świata i Kościoła miał Jego 26-letni pontyfikat?

Próbą odpowiedzi na te pytania jest materiał filmowy na płycie DVD, o człowieku wielkim, wszechstronnym myślicielu, który poruszał, umacniał i wzruszał świat, każdego z nas przygarniał i zbliżył się do każdego z nas.

Na płycie: film dokumentalny „Papież Polak” Scenariusz, realizacja i komentarz: Alina Czerniakowska Zdjęcia: Zbigniew Napiórkowski Muzyka: Jan Zawierski Komentarz czyta: Anna Nehrebecka.

Film dokumentalny „Zwykły święty człowiek” Scenariusz i reżyseria: Joanna Linczuk, Krzysztof Tadej Zdjęcia: Wojciech Kozłowski, Sławomir Zajączkowski Opracowanie muzyczne: Marianna Zając Komentarz czytają: ks. Andrzej Majewski SJ, Jan Wilkans

Materiały telewizji RAI i CTV 2005 Komentarz czytają: Ksawery Jasieński, ks. Andrzej Majewski SJ, ks. Andrzej Koprowski SJ