ZŁOTA KOLEKCJA - JAN PAWEŁ II - Bóg bogaty (2DVD)

  • Dodaj recenzję:
  • Dostępność:  ( szt.)
  • 25,83 zł 19,99 zł
Złota Kolekcja - Jan Paweł II "Bóg bogaty w miłosierdzie"

Rok produkcji: 2002

Rok wydania: 2005

Producent: TVP S.A.

Czas trwania: 80 / 120 minut, Liczba nośników: 2, Obraz: PAL, kolor, Format obrazu: 4:3, Dźwięk: mono,

"Namawiają mnie, żebym zdezerterował z Rzymu" - powiedział Jan Paweł II podczas spotkania z rodakami zgromadzonymi pod oknem na Franciszkańskiej 3 w Krakowie w 2002 roku.
"Bóg bogaty w miłosierdzie" Ostatnia pielgrzymka Ojca Świętego do Ojczyzny trwała zaledwie kilka dni, a jednak na zawsze pozostała w pamięci Polaków i całego świata.
Jej głównym motywem było zawierzenie Polski i świata Bożemu Miłosierdziu. "Jezu, ufam Tobie" - powiedział papież w homilii wygłoszonej w łagiewnickim sanktuarium. Wypowiedział słowa, które ludzie uważają za kredo Jego pontyfikatu, bo właśnie w nich zawiera się nadzieja płynąca z orędzia Bożego Miłosierdzia dla Polski i świata.
Na krakowskich Błoniach, w obecności ponad 2 milionów wiernych, Ojciec Święty wyniósł do chwały ołtarzy czworo Polaków: abp. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, o. Jana Beyzyma SJ, s. Sancję Szymkowiak i ks. Jana Balickiego. W homilii upomniał się o najbardziej potrzebujących: "Trzeba spojrzenia miłości, aby dostrzec obok siebie brata, który wraz z utratą pracy, dachu nad głową, możliwości godnego utrzymania rodziny i wykształcenia dzieci doznaje poczucia opuszczenia, zagubienia i beznadziei. Potrzeba wyobraźni i miłosierdzia". Kalwarię Zebrzydowską papież wspomniał tuż po przylocie do Polski, mówiąc o sile duchowej, którą czerpał, modląc się przed laty na kalwaryjskich dróżkach.
Prezentowany materiał zawiera filmową relację z ostatniej pielgrzymki papieża Jana Pawła II do Polski. Jest przypomnieniem niezwykłych dni, jakie Ojciec Święty spędził z rodakami w Ojczyźnie.