ZAPOWIEDZI WYDAWNICZE

Szanowni Państwo!

Z wielką przyjemnością pragniemy poinformować o naszych kolejnych wydaniach z serii: Perły Klasyki Kina Religijnego. Tym razem zapraszamy do poznania przygód słynnego księdza Don Camillo oraz jego odwiecznego wroga i zarazem przyjaciela Peppone. Jeszcze w lipcu, pierwsza z pięciu części z przygodami Don Camillo, w roli księdza słynny francuski aktor komediowy Fernandel, u jego boku wybitny aktor teatralny Gino Cervi (Peppone) . Twórcom udało się oddać klimat prozy Guareschiego (był również współautorem scenariusza) i barwnie opisać codzienne życie małej włoskiej wioski. Uczta dla koneserów kina!  

                                    

  

                                                                               

                                           

 

                       

 

JUŻ W SPRZEDAŻY cała seria (8 książek z filmami na DVD o św. Franciszku).Zapraszamy!

 

 

         

 Z wielką przyjemnością pragniemy poinformować Państwa oraz Wasze dzieci, że do końca tego roku wydamy 8                   książek z filmem o św. Franciszku. Seria dla Młodych Odkrywców, to doskonały materiał dla dzieci, rodziców oraz               katechetów. Zapraszamy do śledzienia informacji o powyższych wydaniach. Film składa się z 26 odcinków, każdy z nich trwa około 25 min. Materiał filmowy, łącznie ponad 650 minut oraz tekst w książeczkach opracowany przez br. Tadeusza Rucińskiego FSC, umożliwia nam na poznanie życia św. Franciszka z  

  Zespół Wydawniczy

 

 

 

                                                                       JUŻ DOSTĘPNE!

 

Poznajmy z o. Grzegorzem Bartosikiem OFMConv dogmat i historię kultu Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

W różnych zakątkach świata, w Ziemi Świętej, Jerozolimie znajdują się miejsca czczone przez chrześcijan, a związane z Maryją, Matką Jezusa. W dołączonym do książki filmie dokumentalnym udajemy się szlakiem tych historii, domów,miejsc kultu.Wizje bł. Anny Katarzyny Emmerich wskazują dom między miasteczkiem Selçuk a ruinami Efezu. Czy są jakieś dowody potwierdzające, że Matka Boża przebywała w Efezie?

---------------------------------------------------------------------------------------------------- 

 

JUŻ DOSTĘPNE  :  

                                                                                                      

          ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z NOWYMI WYDANIAMI W KOLEKCJI "LUDZIE BOGA" 

 

 

1.Książka z filmem dokumentalnym " ARKA PRZYMIERZA" z serii: FAKTY-CUDA-TAJEMNICE, to już 18      tomik z tej serii!

 Prof. Giuseppe Claudio Infranca nie ma wątpliwości, że odkrył tajemnicę Arki Przymierza.  -  Jestem pewny, że widziałem Arkę Przymierza. – mówi profesor w filmie dokumentalnym „Zaginiona Arka”. Czy jego świadectwo jest wiarygodne? Czy Arka Przymierza rzeczywiście znajduje się w Etiopii? Rozwiązanie fascynującej tajemnicy związanej z zaginięciem Arki Przymierza znajdziemy w filmie, Mariny Ricci, korespondentki w Watykanie.

 

 

  2.Książka z filmem fabularnym " MISJA" (NR 67), kultowy film, który powinien zająć miejsce na              Państwa półkach.

Ameryka Południowa, połowa osiemnastego wieku. Jezuita ojciec Gabriel (Jeremy Irons) podejmuje wyprawę w głąb dżungli z misją kierowaną do Indian Guarani. Zyskuje sprzymierzeńca w osobie Rodriga Mendozy (Robert De Niro), nawróconego najemnika. Gdy Hiszpania sprzedaje swą kolonię Portugalii, Jezuici postanawiają bronić terytorium przed portugalską agresją. 

„Misja” znajduje się na watykańskiej liście 45 filmów fabularnych, które propagują szczególne wartości religijne, moralne lub artystyczne, w kategorii filmów o szczególnych walorach religijnych.Film otrzymał wiele nagród, w tym Oscara® za zdjęcia, Złotą Palmę festiwalu w Cannes oraz Złoty Glob.

Film wypełnia doskonała muzyka w wykonaniu Ennio Morricone.

Linki odsyłają na stronę: FILMWEB.PL

 

 

Dziękujemy za wiele ciepłych słów dotyczących naszego ewangelizacyjnego dzieła.

 

Czytaj.Oglądaj.Kolekcjonuj!

 

Zaprasza: E-lite, Wydawca kolekcji: LUDZIE BOGA