56. POD PŁASZCZEM GWIAZD - kolekcja LUDZIE BOGA

  • Dodaj recenzję:
  • Dostępność: Jest  (46 szt.)
    Czas realizacji: 24 h w dni robocze
  • 34,99 zł 29,99 zł

*Pod Płaszczem Gwiazd*

56  numer z kolekcji LUDZIE BOGA (książeczka z płytą DVD)

film w reż: Oscara Parry Carrizosa

na podstawie książki: O. Jose Martineza Puche 
muz: Raul Grillo

Takiego filmu w Polsce jeszcze nie było. Po raz pierwszy zakłamywany przez lata temat prześladowań Kościoła w Hiszpanii w czasie wojny domowej  zaistniał w filmie fabularnym.  Ta prawdziwa, oparta na faktach opowieść wydarzyła się w 1936 roku w małym miasteczku Almagro na początku wojny domowej, gdzie republikanie zamordowali 20  dominikanów. 

Film porusza mało znany i omijany przez mainstreamowe media temat okrutnych prześladowań Kościoła Katolickiego w Hiszpanii w czasie wojny domowej w  latach 1936-1939 r.

Przesłaniem są miłość i przebaczenie na podstawie świadectwa wiary Dominikanów. Wydarzenia zostały przedstawione w sposób zgodny z faktami, większość zdjęć zrealizowano w miejscach wydarzeń.

Pod Płaszczem Gwiazd miał swoją premierę kinową w Hiszpanii w lutym 2015 r.

W dniu 25/11/2014 w Katolickim Centrum Kultury Dobre Miejsce w Warszawie odbył się specjalny pokaz filmu POD PŁASZCZEM GWIAZD.

W 2014 roku  „Pod płaszczem z gwiazd” zdobył  drugą nagrodę  w kategorii filmów fabularnych na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Katolickich w Niepokalanowie, a także nagrodę Guacari de Oro na  Monteria Film Festival w Kolumbii.  Do tej pory w Polsce nie wydano filmu podejmującego podobny temat.